نرو مارکتینگ

مغز انسان هنگام خرید چطور تصمیم گیری می کند. آنچه باید درباره نرو مارکتینگ بدانید

سلام دوست عزیزم.

امروز در این مقاله و ویدیو قصد دارم درباره موضوعی مهمی در نرو مارکتینگ و تبلیغ نویسی صحبت کنم که درباره مغز انسان هنگام تصمیم گیری برای خرید است.

عموم صاحبین کسب و کار اکثر وقت خود را صرف کار های تکنیکالی می کنند که یا اثرگذار نیست یا اگر هم اثری داشته باشد بقدری کم است که تحول بزرگی در رشد برند ندارد.

بطور مثال اگر از عموم صاحبین کسب و کار اینترنتی بپرسی برای شروع و موفقیت در کسب و کار باید چه اقدامی انجام دهی احتمالا می گویند باید روی سئو کار کنی.

فرد ماه ها روی سئو کار میکند و می تواند یک ترافیک نسبی درست کند و تصور می کند به الان نوبت به نتیجه گرفتن رسیده است.

این تصمیم شاید منطقی به نظر برسد که اگر ما بتوانیم ترافیک درست کنیم می توانیم احتمال فروش محصولات یا خدمات را بالا ببریم. اما واقعیت اینجاست که فرایند تصمیم گیری مغز انسان کاملا متفاوت با چیزی است که اکثر افراد فکر می کنند.

مردم زمان خرید از دو مغز استفاده می کنند.

  1. مغز منطقی Rational brain
  2. مغز احساسی Emotional brain

در چند ثانیه اول اگر مغز احساسی Emotional Brain نتواند با برند ارتباط برقرار کند کار تمام است. قبل از اینکه حتی مطالب سایت یا هر چیز دیگری را چک کند آن را می بندد و برای همیشه فراموش میکند.

آیا تا به حال برایت اتفاق افتاده است که وارد وبسایتی شوی و احساس کنی اصلا نمی خواهی حتی یک نگاه اجمالی به آن وبسایت بیاندازی؟ یا حتی برعکس؟

شاید تصور کنی من می توانم در نگاه اول متوجه شوم که آیا این وبسایت بدرد من می خورد یا نه اما حقیقت اینجاست که مغز منطقی بسیار کند محاسبات خود را انجام می دهد و غیر ممکن است که مغز منطقی بتواند کوچکترین دخلی در این تصمیم گیری داشته باشد.

اتفاقات ابتدا و سریعا توسط مغز احساسی بررسی می شوند و اگر تایید شوند حال مغز منطقی می تواند دست به کار شود اما با این وجود اطلاعات و نتیجه ای که مغز منطقی بدست می آورد فقط ۱۰% در تصمیم گیری نهایی تاثیر خواهد داشت.

برای اینکه این موضوع را بهتر و عمیق تر درک کنی پیشنهاد می کنم این ویدیو را حتما ببینی.

مشاهده ویدیو در IGTV اینستاگرام
قسمت اول:


قسمت دوم:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *