با وجود نوسانات اقتصادی و سیاسی، هر روز زندگی کردن برای عده ای زیادی از مردم سخت تر می شود تا جایی که خیلی ها از زندگی کردن ناامید می شوند.

چرا این اتفاق می افتد؟

پاسخ ساده است. ۲ دلیل باعث بروز این مشکل در جامعه می شود:

  1. تصمیمات و اتفاقات سیاسی که باعث ایجاد تورم لجام گسیخته شده است.
  2. شکم سیری افرادی امثال من که یادمون رفته یک روز ما هم نزدیک مرز نابودی بودیم.

مورد اول را که صلاحیت علمی بررسی جزییات این اتفاق را ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم اما مورد دوم، مورد بسیار مهمی است که عموما دیده نمی شود.

افرادی امثال من که کسب و کار مان را در گذشته شروع کردیم، روزی هیچ آهی در بساط نداشتیم اما از آنجایی که لطف خدا و همچنین پشت کار باعث رشد و درآمد مان شد، امروز فراموش کردیم که دست دیگران را در این وضعیت آشفته بگیریم.

بعد از یک مدت که درآمد خوبی داشته باشی گذشته ات را فراموش کنی. خورده هم نمی توان گرفت چون انسان فراموش کار است.

اما اگر هر کسی که به موفقیتی می رسید دست دیگران را هم می گرفت امروز وضعیت مردم ایران بسیار بهتر از این بود. بگذریم.

در این مقاله می خواهم استراتژی را بگویم که می توند زندگی مالی ات را برایت آسوده تر کند و بتوانی ماهی بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان از طریق تولید محتوا در اینستاگرام بدست بیاوری.

 

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام برای ساخت زندگی مالی بهتر:

قبل از اینکه استراتژی را شرح دهم باید نگاه دقیقی به آنچه در اینستاگرام می گذرد بیاندازیم.

ماهیت اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس است و این قانون تقریبا در تمام دنیا به جز ایرانی جاری است.

اگر نگاهی به پیج های اینستاگرامی ایرانی موفق بیاندازی متوجه می شوی که تماما به جای عکس، از ویدیو های یک دقیقه ای استفاده می کنند. چرا؟

هر شبکه اجتماعی برای منظور مشخصی ساخته شده است. بطور مثال یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدیو، فیسبوک برای اشتراک گذاری لایف استایل، لینکدین برای کسب و کار و اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس.

اما از آنجایی که تمام شبکه های اجتماعی در ایران فیلتـــــر هستند، مردم ایران از اینستاگرام به عنوان شبکه اجتماعی اصلی و همه کاره استفاده می کنند.

وقتی که کسب و کارهای ایرانی این حجم از مخاطب را در اینستاگرام دیده اند تصمیم گرفتند در این شبکه فعالیت کنند تا بتوانند مشتریان شان را افزایش دهند اما از آنجا که نمی دانند ماهیت اینستاگرام برای ایرانی ها سرگرمی است، ۹۰% آن ها نتوانستند در این شبکه موفق شوند.

اگر کمی تیز بین باشی متوجه می شوی اینجا یک نیاز شکل گرفت! و لازمه موفقیت هر کسب وکاری وجود یک نیاز در آن بازار است.

 

[av_notification title=’نکته’ icon_select=’yes’ icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’60’ av_uid=’av-2n7o7n’ admin_preview_bg=”]
زمانی که مشکل وجود دارد، نیاز به حل آن مشکل نیز وجود خواهد داشت و دقیقا در همین لحظه است که یک کسب و کار نو و سودآور ساخته می شود. کسب و کاری که آن مشکل را حل می کند
[/av_notification]

 

چطور برای کسب و کارها تولید محتوا کنیم تا آن ها را به سود دهی برسانیم:

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها، حوزه بکر و پر درآمدی است اما برای اینکه در کار موفقیتت را تضمین کنی بهتر است قوانین زیر را رعایت کنی.

  1. یک حوزه مشخص را انتخاب کن و برای آن حوزه فقط تولید محتوا کن ( بطور مثال رستوران ها یا پزشکان و یا …)
  2. در حوزه ای که انتخاب می کنی کاملا تحقیق کن و متوجه شو مردم چه چیزی از این حوزه و خدماتش می خواهند و دقیقا درباره همان موضوعات محتوا تولید کن.
  3. محتوای فقط خشک و علمی تولید نکن سعی کن جنبه های سرگرم کننده را در نظر بگیری.

 

رعایت این ۳ اصل می تواند زمان تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بشدت به موفق شدن کمک کند.

 

آیا می توانیم محتوای خارجی را ترجمه یا زیرنویس کنیم و بعد انتشار بدهیم؟

بله قطعا می توانید اما زمانی که این کار را انجام دهید فقط یک پیج در آن حوزه را می توانید گسترش دهید و در نتیجه باید برای پیدا کردن مشتریان بیشتر سراغ حوزه های دیگر نیز بروید.

نمونه موفق این حالت پیج Tito Clip است.

البته موضوعیت محتوا این پیج در رابطه با طنز و سرگرمی است.

از نمونه های دیگر می توان به پیج استندآپ فا اشاره داشت.

نمونه اینچنینی کم نیست و با کمی جستجو در اینستاگرام می توانید به آن ها برسید.

البته از آنجایی که این پیج ها جنبه سرگرمی دارند، مخاطبین بسیار زیادی نیز دارند و در حال حاضر در ازای هر تبلیغ ۱۸۵ هزار تومان تا ۴۵۰ هزار تومان می گیرند.

 

چطور و از کجا این محتوا را پیدا کنیم؟

شاید برای خیلی ها سوال باشد که چطور می توانیم محتواهای این چنینی را پیدا کنیم. پاسخ ساده است. از یوتیوب!

 

کدام حالت از تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بهتر و پر منفعت تر است؟

اگر محتوا برای پیج طنز تولید کنی طبیعتا از طریق تبلیغات کسب درآمد خواهی کرد اما اگر محتوا برای پیج های تخصصی مانند رستوران، دندان پزشکی، املاک و… تولید کنی آنگاه درصد از میزان فروش و حجم مشتری که برای این نوع کسب و کار های می آوری دریافت خواهی نمود.

البته احتمال دارد یک کسب و کار به تو مبلغ مشخص را برای انجام این کار به طور ماهانه پیشنهاد کند که عموما اگر فرد خوب کار کند رنجی بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان خواهد داشت.

اینکه تصمیم بگیری بطور ماهانه می خواهی کار کنی و یا شریک شدن در قسمتی از سود کاملا بستگی به خودت و کارفرما دارد.

 

کسب درآمد از طریق استریم کردن و مدل اینفلونسر:

حالت دیگر و بسیار خوب و البته کمی زمان بر و سخت برای کسب درآمد از اینستاگرام مدل اینفلونسری است.

در این حالت فرد شروع به ساخت ویدیو هایی می کند که مربوط به یک حوزه مشخص است. بطور مثال میک آپ. مانند پیج صدف بیتوتی

با استریم کردن(لایو) و ساخت ویدیو های هم جهت با حوزه و بدست آوردن توجه مخاطبین می توان پیج را رشد داد و فالورهای زیادی را جذب کرد در این حالت می توان از مدل گرفتن تبلیغ و حالت اسپانسرشیپ استفاده کرد.

پردرآمد ترین و ماندگارترین روش در اینستاگرام همین حالت است زیرا فرد روی خودش و برند شخصی اش سرمایه گذاری می کند و می تواند سالیان سال از آن استفاده کند.

حتی اگر اینستاگرام بسته شود خیلی راحت می توان به شبکه اجتماعی دیگری که در آینده جایگزین می شود شیفت داد و از آن جایی که اسم و رسم درستی در این حالت ساخته می شود دیگر فرد نگران از دست دادن کسب و کار و یا فالور نخواهد بود چرا که خیلی سریع مردم دوباره به پیج جدید کوچ می کنند.