ترسناک ترین اتفاقی که بعد از تصمیم به تغییر می افتد

زمانی که تصمیم به تغییر در زندگی مان می گیریم پر از شور و اشتیاق می شویم.

خیلی سریع اولین قدم را در مسیر جدید بر می داریم. اتفاقی که بعد از اولین قدم می افتد را می توان ترسناک ترین اتفاق تلقی کرد.

در 99% اوقات اتفاقی که رخ می دهد آنچیزی نیست که تصورش را می کردی. خیلی ساده است که دلسرد شویم و بگوییم ما باختیم.

اگر چنین حسی را داشتی ابدا خودت را سرزنش نکن چون کاملا طبیعی است. چیزی که حالا مهم می شود این است که چه تصمیمی می گیری چون بخواهی نخواهی مجبور هستی خیلی سریع تصمیم جدید بگیری.

  • تصمیم بگیری برگردی به روال قبلی که شرایط امن تری را در اختیارت قرار می داد.
  • یا تصمیم بگیری در مسیر جدید رو به جلو حرکت کنی و با چالش هایش روبرو شوی.

اگر خیلی جدی باشی حتما تصمیم دوم را می گیری اما باید بدانی سطح اضطرابت افزایش پیدا می کند و در همین حالت امکان دارد با اطرافیانت بدرفتاری داشته باشی یا خودت را ایزوله کنی. اولین کاری که باید انجام دهی جلوی این شرایط جدید را بگیری چون اگر سطح اضطراب افزایش پیدا کند همه چیز خراب تر می شود.

اینجا دقیقا باید کاری را انجام دهی که کمی با عقل و منطقت سازگار نیست. یعنی باید برنامه های جانبی ات را در مسیر رشد افزایش دهی.

تصور کن تصمیم گرفتی شیوه کاری ات را برای پیشرفت تغییر دهی. طبیعتا با مشکلاتی روبرو خواهی شد که تا به الان روبرو نشده بودی پس سطح اضطراب افزایش پیدا می کند. دلت می خواهد از دیگران فاصله بگیری تا بتوانی زمان بیشتری را صرف کارت کنی اما اینجا نباید این کار را انجام دهی چون ذهنت قدرت تصمیم گیری صحیح را آرام آرام از دست خواهد داد.

باید برخلاف صدای درون مغزت یک هدف دیگر را هم کنار هدف فعلی برای خودت قرار دهی. بطور مثال می توانی برنامه بدنسازی یا یک برنامه حرفه ای ورزشی برای خودت بچینی و آن را بخواهی در کنار کارت حرفه ای ادامه دهی.

می دانم گرفتم چنین تصمیمی سخت است چون احتمالا به لحاظ مالی شرایط در حال برهم ریختن است اما گرفتن چنین تصمیمی هم به تو امید فردای بهتر می دهد و هم توان تصمیم گیری و ذهنی ات را بالا می برد.

به یاد داشته باش مسیر ثروت سخت نیست اما همینکه تصمیم می گیری پا در آن بگذاری با ناشناخته هایی مواجه می شوی که باید آن شرایط را با الهام گرفتن از افرادی که از تو جلوتر هستند برطرف کنی.