چک کردن موبایل همسر

واقعا دلیل چک کردن موبایل همسر چیست و چرا این اتفاق می افتد؟

آیا می دانی ماجرا چک کردن موبایل همسر از کجا نشات می گیرد و چرا این اتفاق می افتد؟

آیا تا به حال از خودت پرسیدی چک کردن موبایل کار درستی است یا نه؟ شاید بگویی نه، کار درستی نیست اما از یک طرف دائما دلت می خواهد باخبر شوی و ببینی تو اون گوش لعنتی چه اتفاقی می افتد.

اما قبل از اینکه ببینیم توی موبایل طرف مقابل چه چیزی در حال اتفاق افتادن است بیا ببینیم توی روان خودمان چه خبر است چون هر چیزی هم در موبایل طرف مقابل باشد احتمالا اثرات جانبی ویژگی های روانی ماست.

می دانم بعضی وقت ها که تصمیم می گیری موبایل همسرت را چک نکنی انقدر فکر های عجیب و غریب در ذهنت می آید که انگار مغزت می خواهد منفجر شود.

چک کردن موبایل همسر

 

مهمترین دلیل چک کردن موبایل همسر:

مهمترین و اصلی ترین دلیل چک کردن موبایل همسر یا پارتنر ماجرای ترس است. شاید بگوییی نه من نمی ترسم، من فقط نگرانم یا می خواهم مطمئن بشوم.

همین اول خیالت را راحت کنم ریشه نگرانی یا اینکه می خواهی اطمینان پیدا کنی هم ترس است. ترس از دست دادن یا ترس رها شدن یا ترس از خیانت.

اما عموما این ترس که خود به خود شکل نمی گیرد احتمالا دلایلی برای شکل گیری این ترس وجود دارد.

 

دلیل اول: آن خیانت لعنتی را نمی توانم فراموش کنم

احتمالا اکثر افراد تا به امروز حداقل یکبار شکست عاطفی را تجربه کرده باشند. (البته بعضی ها هم هستند که یک شکست عاطفی را ادامه می دهند تا دیگران نگویند شکست عاطفی خورده است!)

این موضوع چندان مهمی نیست اما زمانی مهم می شود که این شکست عاطفی با خیانت همراه بوده باشد آنوقت است که ماجرا وخیم می شود و به نوعی من همواره نگران این هستم که دوباره خیانتی اتفاق بیافتد. البته تفاوتی نمی کند تو خیانت کرده باشی یا بهت خیانت شده باشد در هر دو صورت چنین افکار و ترسی در وجودت ریشه می دوانند.

خوبه که بدانی حتی اگر خودت نه خیانت کرده باشی و نه خیانت دیده باشی اگر والدینی داشته باشی که خیانت کرده باشند بازهم چنین نگرانی و ترس هایی در تو وجود خواهد داشت.

احتمالا بعد از متوجه شدن این موضوع چنین فکری در ذهنت آمده است:

آخه اینکه دیگرانی خیانت کرده باشند و من بخواهم اثرات روانی اش را متحمل شوم بی عدالتی است!

بله عزیز من، بی عدالتی است ولی هیچوقت در تمام قسمت های زندگی عدالت کاملا برقرار نشده است. با دنیای واقعی روبرو شو.

بعضی وقت ها ما در ذهن مان یک دنیای خیالی گل و بلبل می سازیم و تصور می کنیم دنیای واقعی هم باید مطابق قوانین ما جلو بروند که ابدا اینطور نیست.

 

دلیل دوم: رابطه شل و ول شده

بعضی وقت ها رابطه ها شروع به شل و ول شدن می کنند یا به نوعی اصلا شبیه روزها و ماه های اول نیست.

مثلا اگر اتفاقی پیش می آید بدون آنکه آن اتفاق حل شود نادیده گرفته می شود. زمانی که رابطه شروع به سرد شدن می کند حالا کم کم سر و کله بدبینی هم بوجود می آید.

شاید سرش جای دیگری گرم است که انقدر بی تفاوت نسبت به رابطه شده است یا برایش نمی جنگد.

البته این هم مهم است که خودم الکی جنگ درست نکرده باشم و انتظار داشته باشم طرف مقابلم فرسایشی به این جنگ ادامه دهد. در جنگ واقعی هم اگر خیلی طول بکشد بلاخره یکی تیر می خورد و می میرد.

در رابطه هم این چنین است اگر زیاد جنگ درست کنی بالاخره یا خودت یا طرف مقابلت از پا در میایید.

اما بصورت کلی هر چقدر تنش ها در رابطه بالاتر روند بدبینی هم در رابطه بیشتر می شود الخصوص اگر بجای حل مشکلات، وجود آن ها را انکار کنید.

وقتی که می بینیم مشکلات یکی پس از دیگری حل نمی شوند و فقط صورت مسئله پاک می شود کم کم به این فکر می افتیم که بگذار موبایل همسرم را چک کنم تا ببینیم آیا واقعا کسی دیگری در زندگی اش هست یا خیر وگرنه که اینطور رفتار کردن یکم غیر طبیعی است.

 

دلیل سوم: عزت نفسم مچاله و له شده

یکی از دلایل مهم ماجرای عزت نفس است که به لطف والدین و مدرسه و جامعه گاها چنان آسیبی می بیند که فرد شدیدا احساس بی ارزشی و دوست نداشتنی بودن می کند.

بعضی از والدین و یا معلمین آنقدر باید و نباید به کودک می گویند که هیچ شخصیتی از کودک باقی نمی گذارند و بعد انتظار دارند در بزرگسالی فرد مستقل و موفقی شود.

شبیه به این می ماند که به کسی یک کامیون بزند و بعد ما انتظار داشته باشیم که همان موقع فرد بلند شود و مانند شرکت کنندگان در مسابقات دو میدانی بدود!

زمانی که عزت نفس آسیب می بیند فرد احساس بی ارزش می کند و به همین خاطر است که عموما شدیدا در تلاش هستند به مدارک خوب یا ماشین و خانه خیلی خوب دست پیدا کنند تا بواسطه آنها بتوانند حس بدی که به خود دارند را برطرف کنند و البته هر چه در مسیر بیشتر گام بر می دارند بیشتر از درون احساس بی ارزشی می کنند. البته روش حل این مشکل در آکادمی 365 یاد داده شده.

حال وقتی که از درون احساس بی ارزش بودن می کند بر این باور است که من شایسته داشتن یک رابطه خوب نیستم پس دچار بدبینی می شود و می خواهد در موبایل همسرش دنبال فرد دیگری بگردد.

 

چک کردن موبایل همسر

دلیل چهارم: چون خیانت می کنم مطمئنم تو هم خیانت می کنی

یکی از دلایل دیگر چک کردن موبایل همسر، تجاربی است که خودمان داریم یا کارهایی است که خودمان انجام می دهیم و بر این باوریم دیگران نیز مانند ما هستند.

بیا با هم این سناریو را تصور کنیم تا راحت تر این موضوع را درک کنیم.

تصور کن ساعت 10.30 شب به پارتنرم شب بخیر می گویم و عنوان می کنم که خسته ام و می خواهم بخوابم.

خداحافظی می کنیم و گوشی را قطع می کنیم.

ساعت 11:30 دقیقه در دورهمی هستم که بخاطر آن مجبور شدم به پارتنر به دروغ بگویم خوابم می آید و می خواهم بخوابم.

من این کار را کردم و می دانم احتمال انجام این کار نیز وجود دارد.

حالا یک شب پارتنرم به من زنگ می زند و می گوید می خواهد زودتر بخوابد که یک موضوع طبیعی است چرا که بعضی روزها خسته تر از روزهای دیگر هستیم.

برای منی که قبلا این کار را کردم این رفتار عجیب به نظر می رسد و احساس می کنم می خواهد من را فریب دهد.

 

بارها در مشاوره هایم اتفاق افتاده است که خانمی عنوان کرده است که من مچ همسرم را با خانم دیگری گرفتم.

و وقتی از او سوال می کردم چطور متوجه خیانت همسرت شدی عنوان کرده بود که دوست پسرم به همسرم مشکوک شده بود و بالاخره سرنخ هایی از خیانت او پیدا کرد.

 

دلیل پنجم: اختلال شخصیت پارانویید دارم

اختلال های شخصیتی مانند پارانویید و یا اختلال OCD(وسواس فکری عملی) می تواند سبب شکاک شدن یا بدبینی شدن یا داشتن نشخوار ذهنی شود.

این اختلال ها می بایستی که بهبود پیدا کنند و گرنه تقریبا تحت هیچ شرایطی خود فرد نمی تواند احساس آرامش کند و دائما تصور می کند دیگران و همچنین همسرش می خواهند به او ضربه بزنند.

و اگر هم چیزی در موبایل همسرش پیدا نکند بر این باور خواهد بود که همسر زرنگی دارد و اطلاعات را پاک می کند.

زمانی که فرد دچار اختلالات این چنین است نه تنها با چک کردن موبایل همسر به آرامش دست نمیابد بلکه به شدت و قدرت گرفتن این مشکلات نیز دامن می زند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *