شروع رابطه عاطفی

10 نشانه اولیه که به ما می گوید شروع رابطه عاطفی مان پایان خوشی نخواهد داشت

داشتن یک رابطه عاطفی خوب شاید شیرین ترین اتفاقی باشد که می تواند در زندگی مان رخ بدهد.

اما هر باری که وارد یک رابطه عاطفی می شویم و از آن بیرون می آییم یک اثر منفی در ذهنمان به جای می ماند و اگر این اتفاق به دفعات تکرار شود، آدم تلخی خواهیم شد.

به همین خاطر تصمیم گرفتم در این مقاله در رابطه با نشانه هایی صحبت کنم که اگر در شروع یک رابطه عاطفی آن ها را دیدیم متوجه شویم که این رابطه دوام نخواهد آورد و در نتیجه خیلی سریع بتوانیم قبل از اینکه احساسات عمیق شوند از رابطه بیرون بیاییم تا اثر منفی بر ما نداشته باشد.

 

10 نشانه که به ما می گوید رابطه ای که شروع کردیم دوام نخواهم داشت:

شروع رابطه عاطفی

 

1. رابطه عاطفی فقط بر اساس جذابیت و معیار های زیبایی شکل گرفته

این درست است که شریک عاطفی مان باید برایمان جذاب باشد اما اگر این تنها دلیل و محکم ترین المان شکل گیری رابطه عاطفی مان باشد باید بدانیم دیر یا زود جذابیت ظاهری برایمان کم رنگ می شود.

اگر علایق مشترک، اهداف مشترک یا حرف های مشترک با شریک عاطفی مان نداشته باشیم طولی نمی کشد که دعوا و کج خلقی جای خود را به جذابیت های ظاهری می دهد و به یکباره خودمان را در وسط یک رابطه تلخ پیدا خواهیم کرد.

دوچرخه ای را که بچه بودی و آرزو داشتی پدرت برایت بخرد را به یاد داری؟

احساس می کردی وقتی سوار دوچرخه شوی خوشبخترین پسر یا دختر روی زمین هستی اما اگر امروز سراغ آن دوچرخه را بگیری احتمالا گوشه انباری آن را پیدا خواهی کرد.

چرا امروز دیگر آن دوچرخه برایت جذابیت ندارد؟

چون مسیر زندگی ات تغییر کرده است و دیگر وجه مشترکی بین خودت و آن دوچرخه نمی توانی پیدا کنی. روابط هم همینگونه هستند.

 

2. از دوست هایش خوشت نمی آید

به من بگو دوست هایت چه کسانی هستند تا دقیقا بگویم تو چگونه هستی.

حتما این جمله را بارها و بارها شنیده ای و جالب است بدانی در هر کشور و در هر فرهنگی این جمله وجود دارد.

چه قبول کنیم و چه قبول نکنیم ما وجه های مشترک بسیاری با دوستان مان داریم و به همین علت است که آن ها را به عنوان دوست انتخاب کردیم حتی اگر خودمان تا به امروز متوجه آن نشده باشیم.

اگر از دوست های کسی که با او آشنا شدی خوشت نمی آید نشان می دهد که در واقعیت از شخصیت او نیز در بلند مدت خوشت نخواهد آمد و واقعا تو عاشقش نیستی.

البته این بدان معنا نیست که طرف مقابلت آدم خوبی نیست صرفا به این معناست که برای همدیگر مناسب نیستید.

 

3. زمان خیلی زیادی را با همدیگر میگذرانید

گذراندن زمان بسیار زیاد به همراه شریک عاطفی ات باعث می شود که به مرور زمان احساس کنی فراموش شده ای یا به چیزهایی که می خواستی نرسیده ای و همین امر سبب می شود احساس کنی تمام اینها بخاطر حضور اوست و در یک جای ذهنت او را مقصر همه چیز بدانی.

این اتفاق برای هر دوی شما می تواند رخ دهد.

شاید شنیده باشی عشق آتشین زود سرد می شود؟

در واقع این ضرب المثل به همین موضوع اشاره می کند. زمانی که عشق آتشین هست سبب می شود دو نفر بیش از حد زمانش را با همدیگر بگذارند و بدون اینکه متوجه شوند حریم شخصی یکدیگر را نادیده بگیرند.

 

4. عشقه یک طرفه

شاید احساس کنی عشقی که داریم کاملا دو طرفه است و او مدام به من می گوید که دوستت دارم و برایم مهم هستی اما زمانی که به رفتارهایش نگاه می کنی کم کم احساس می کنی بین گفته هایش و رفتارهایش فاصله وجود دارد.

زمانی که چنین چیزی دیده شد احساس عشق یک طرفه بوجود می آید و خود این نشان دهنده شروع دردسر های جدید است.

عشق واقعی یک کشش و علاقه دو طرفه است و هر دو طرف تقریبا به یک میزان باید این موضوع را حس کنند و در طول رابطه نباید اینگونه باشد که یک طرف احساس کند من فداکاری هایش بیشتری انجام می دهم.

 

5. احساس می کنی که کنترل می شوی

زمانی که فرد مقابل سعی می کند نظر خودش را به تو بخوراند یا جای تو تصمیم بگیرد و محدودیت های غیر عقلانی را برای تو وضع کند نشان دهنده این است که فرد مقابله به اندازه کافی برای تو احترام قائل نیست.

هر انسانی برای اینکه بتواند حال خوب را احساس کند نیاز دارد بتواند در زندگی یا کارش پیشرفت را احساس کند و محدود کردن انسان ها برای خودمان صرفا باعث فراری دادن شان می شود.

اگر در رابطه احساس کنی که دیگر آزادی های قبل از رابطه را نداری دیر یا زود از رابطه ای که شروع کرده ای خسته می شوی و به دنبال راه فراری از آن خواهی گشت.

 

6. در کنارش خودت نمی توانی باشی

ما وقتی خود واقعی مان هستیم خیلی بیشتر می خندیم و بیشتر خوشحال هستیم و یکی از دلایل جذب شدن طرف مقابله به ما همین خود واقعی بودمان است.

اما بسیاری از افراد زمانی که وارد رابطه می شوند سعی می کنند فرد مقابله را کاملا مطابق سلیقه خودشان تغییر دهند ولی فراموش می کنند که انسان ها خمیر بازی نیستند که بتوانند آنطور که دلشان می خواهد آن ها را تغییر بدهند.

شاید در اوایل رابطه به خاطر کشش اولیه سعی کنی مطابق آن چیزی که او می پسندد رفتارت را تغییر دهی اما به یاد داشته باش تمام این تغییرات که باب میل خودت نیست در ذهنت درد ایجاد می کنند و این درد ها رفته رفته جمع می شوند تا جایی که یک روز صبح از خواب بیدار می شوی و با خودت می گویی دیگر دوستش ندارم. خسته ام.

 

7. همیشه جنگ و دعوا دارید

داشتن کمی اختلاف سلیقه می تواند برای رابطه بسیار مفید باشد و شور و هیجان را در آن جاری کند و مانع روتین و یکنواخت شدن رابطه شود اما اگر این اختلاف سلیقه بیش از حد باشد و تبدیل به جر و بحث شود به هیچ عنوان نشانه خوبی نیست.

شاید آشتی بعد از دعوای اول خیلی شیرین باشد و احساس کنی به نوعی دوباره عاشق شده ای اما اگر این دعوا ها ادامه پیدا کند احتمال اینکه حرف های نامناسبی در آن گفته شود و یا به نوعی بی احترامی رخ دهد زیاد است و بی احترامی مرگ یک رابطه است.

 

8. به همدیگر اعتماد ندارید

پایه و اساس اولیه یک رابطه اعتماد دو طرفه است.

اعتماد یکبار که شکسته شد دیگر نمی توان به سادگی آن را برگرداند حتی اگر طرف مقابل گفته باشد که بخشیده ام!

یکی از نشانه های بی اعتمادی چک کردن گوشی همدیگر است و یا تماس گرفتن برای اطمینان پیدا کردن از جایی که در آن است و یا تماس های تصویری برای مطمئن شدن از حرف های او.

وقتی که رابطه به نقطه ای رسید که طرفین یا یکی از طرفین شروع به چک کردن همدیگر کردند باید بدانند آن رابطه تمام شده است و تلاش بیهوده برای نگه داشتن همدیگر می کنند.

 

9. تو همیشه باید شروع کننده باشی

اگر تو سر صحبت را باز نکنی یا برای انجام یک تفریح یا کار دو نفره پا پیش نگذاری او هیچ قدمی بر نمی دارد.

شاید در ابتدای رابطه مسئله زیاد جدی نباشد اما به محض اینکه رابطه کمی جلوتر برود احساس می کنی خودت هم دیگر تمایلی با صحبت کردن با فرد مقابل نداری.

همانطور که پیشتر گفتم رابطه یک مسئله دو طرفه است. اگر در هر قسمت از رابطه یک نفر باشد که بیشتر از نفر دیگر تلاش می کند دیر یا زود خسته خواهد شد.

 

10. رفتارش به دیگران محترمانه نیست

رفتاری که فرد مقابل با دیگران دارد نشان دهنده این است که در بلند مدت چگونه با تو رفتار می کند.

هر کسی در ابتدای رابطه سعی می کند بهترین خودش را نشان دهد و همین امر سبب می شود ما به سادگی نتوانیم متوجه شخصیت اصلی فرد مقابل شویم.

اما نکته اینجاست که فرد مقابل سعی می کند بهترین نسخه خودش را به تو نشان دهد و در 99% مواقع فراموش می کند همین نسخه را به دیگران نیز نشان دهد.

اگر با همدیگر به کافه رفتی و متوجه شدی که رفتار محترمانه ای با کسی که قهوه را برایتان می آورد ندارد بدان که رفتار اصلی فرد همین است و بعد از یک مدت که رابطه ثبات پیدا کرد باید شاهد چنین رفتاری با خودت باشی.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hossein Safavi | حسین صفوی (@asargozari) on

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *