سوء استفاده عاطفی

می خواهم سوء استفاده عاطفی کنم و این هم 7 نشانه من

کی دلش می خواهد مورد سوء استفاده عاطفی قرار بگیرد؟

احتمالا هیچکس. پس چرا این سوء استفاده عاطفی در جامعه اتفاق می افتد؟

همه ما دوست داریم باور داشته باشیم زمان انتخاب شریک عاطفی از منطق مان استفاده می کنیم اما اکثر مواقع احساسات به منطق مان حاکم می شود.

اما شناختن نشانه های افرادی که می خواهند سوء استفاده کنند می تواند از اندوه و پریشانی یا حتی تروما(ضربه روانی) که قرار است با آن روبرو شویم جلوگیری کند.

بنابراین بجای اینکه یک تجربه تلخ را تجربه کنیم می توانیم با این نشانه ها از همان ابتدای رابطه متوجه حضور اینگونه افراد شویم و سریعا آن ها را از خودمان دور نگه داریم.

 

7 نشانه جدی افرادی که می خواهند سوء استفاده عاطفی کنند:

سوء استفاده عاطفی

 

1.آنها همیشه نظر موافق تو را دارند

اینکه با کسی در رابطه باشیم که هم فکر ما است خیلی لذت بخش است اما باید بدانیم هیچ دو انسانی وجود ندارند که در تمام مسائل نظر موافق همدیگر را داشته باشند. پس اگر دیدی فردی که با او وارد رابطه شدی در هر مسئله ای موافق تو است بدان که دارد نقش بازی می کند و تصمیم ندارد بصورت بلند مدت با تو در رابطه باشد و صرفا هدف سوء استفاده کردن است.

و این احتمال وجود دارد که رابطه ای که شروع کردید بر اساس شهوت باشد و نه عشق و در اینجا فرد صرفا نقش یک آدم رومانتیک را بازی می کند.

 

2.چیزهایی را سعی می کند از تو پنهان نگه دارد

صداقت کلید هر رابطه عاطفی موفقی است چون وجود صداقت سبب ایجاد اعتماد می شود و نبود آن تیشه به ریشه یک رابطه عاطفی می زند.

پس اگر با کسی وارد رابطه عاطفی شدی و متوجه شدی چیزهایی را از تو پنهان می کند و درباره آن ها هرگز با تو صحبت نمی کند باید بدانی دیر یا زود در آینده به مشکل جدی بر خواهی خورد.

چون اگر با همدیگر صادق نباشید و درباره آن چیزهایی که در ذهنتان می گذرد و یا احساس می کنید با هم صحبت نکنید پس این رابطه عاطفی اصلا چه معنایی پیدا می کند؟ آیا احساس نمی کنی صرفا رابطه ای است برای برطرف کردن نیاز جنسی همدیگر؟

خیلی ها در این نوع روابط تصور می کنند اشکالی ندارد در بلند مدت می توان عاشق همدیگر شد اما عاشق نمی شوید صرفا به همدیگر عادت می کنید و این عادت یک روز ترک می شود.

 

3.در الویت شان نیستی

آیا احساس می کنی با کسی وارد رابطه عاطفی شدی که سرش خیلی شلوغ است و اغلب اوقات وقت خالی برای تو ندارد؟

آیا اکثر وقت هایش را صرف کار کردن، مطالعه و یا روزمرگی خود می کند؟

آیا اتفاق می افتد که در لحظه آخر تماس بگیرد و بگوید ببخشید امروز یک کار مهم برایم پیش آمد و نمی توانم سر قرار بیایم؟

وارد رابطه شدن با کسی که نمی تواند تو را در زندگی اش جای بدهد و برایت زمان بگذارد نه تنها سخت است بلکه نشان می دهد که آن ها واقعا به تو اهمیت نمی دهند و یک سری چیزهای دیگر را در الویت زندگی شان قرار داده اند.

 

4.در ظاهر اهمیت می دهند ولی در باطن به تو بی اهمیت هستند

یکی از نشانه های مهمی که باید دنبال آن بگردیم این است که ببینیم شخصی که با او در رابطه عاطفی هستیم چطور با ما برخورد می کند و یا صحبت می کند.

آیا زمانی که اتفاقی یا مشکلی پیش می آید حامی و دلگرم کننده هست یا سعی دارد تو را از سر خودش باز کند.

آیا با به ایده هات و حرف هایت اهمیت می دهد و برایش مهم است چه چیزی در سر تو می گذرد یا اینکه صرفا می خواهد حرف خودش را به کرسی بنشاند؟

اگر همواره سعی دارد به تو بقبولاند که من آدم بهتری هستم و یا بهتر از تو می دانم شاید زمانش رسیده که این لطف را در حق خودمان کنیم که از رابطه بیرون بیاییم چرا که هر کس شایسته این است که در رابطه ای باشد که حرف هایش برای طرف مقابل اهمیت داشته باشد.

 

5.حسادت زیاد دارند

شاید برای خیلی ها درک تفاوت بین غیرت و حسادت سخت باشد.

برای اینکه راحت بتوانی تفاوت این دو را متوجه بشوی باید به احساساتت رجوع کنی. زمانی که فرد مقابل غیرت داشته باشد تو احساس میکنی که پشتوانه داری و یکی مثل کوه پشتت هست اما زمانی که فرد حسادت دارد احساس می کنی که دست و پایت را بسته است.

حسادت از بی اعتماد به نفسی نشات می گیرد و این عدم اعتماد به نفس در طرف مقابل می تواند مانع پیشرفت تو در زندگی شود. و این حق هر کسی هست که بتواند در زندگی آنطور که شایسته آن است پیشرفت کند و نباید اجازه بدهی حسادت مانع لذت بردن از زندگی ات بشود.

 

6.مانند دوران مجردی مسئولیت همه چیز با خودت هست

زمانی که وارد رابطه عاطفی می شویم یک چیزهایی شروع به عوض شدن در زندگی مان میکنند.

درسته که نباید زمانی که وارد رابطه می شوی خیلی ضعیف و نیازمند دیده شوی اما نباید هم خیلی قوی و مستقل دیده شوی.

اگر وارد رابطه عاطفی شدی و دیدی چیزی در زندگی ات تفاوت نکرد و باید همچنان مانند دوران مجردی رفتار کنی آنوقت است که باید از خودت بپرسی آیا واقعا من وارد رابطه شده ام؟

بطور مثال اگر دختر هستی و با پسری وارد رابطه عاطفی شدی طبیعتا اگر کافه یا رستورانی می روی نباید دست در جیبت کنی و حساب کنی و باید اجازه دهی شریک عاطفی ات این کار را انجام دهد. البته نباید هم درخواستی از او کنی که خارج از توانایی اش باشد.

 

7.درباره نفر قبلی که با او در رابطه بوده است خیلی بد می گوید

آخرین و نشانه و البته مهمترین نشانه این است که فرد مقابل چطور درباره فرد قبلی که با او در رابطه بوده است صحبت می کند.

اگر می بینی که درباره فرد قبلی خیلی بد می گوید و یا جزییات خصوصی را از او با تو در میان می گذارد باید بدانی این فرد غیر قابل اعتماد است.

می دانیم زمانی که یک رابطه عاطفی تمام می شود به نوعی هر دو طرف در پایان یافتن آن مقصر هستند. (نهایتا یکی بیشتر و دیگری کمتر)

اما اینکه فرد در رابطه با فرد قبلی خیلی بد بگوید نشان می دهد که متوجه اشتباهات خود نیست و انگشت اتهام را همیشه سمت دیگران می گیرد و دیر یا زود این اتفاق برای تو نیز خواهد افتاد.

در واقع اینگونه افراد آماده وارد شدن به رابطه جدید را ندارند و اگر با تو وارد رابطه شده است صرفا یا بدلیل حس شهوت است یا بدلیل فراموش کردن رابطه قبلی. در هر صورت رابطه بر اساس عشق شروع نشده است و طبیعتا سرانجام خوبی هم ندارد.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hossein Safavi | حسین صفوی (@asargozari) on

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *