طبیعی است که هر کسی دوست دارد بتواند یکی از پرفروش ترین محصولات اینترنتی را تولید کند اما عموم افراد در ساخت چنین محصولی با شکست کامل مواجه می شوند. چرا؟

چون این راز همیشه پشت پرده نگه داشته شده است.

قرار است در این مقاله پرده از این راز برداریم اما قبل از آن باید یادآور بشوم احتمالا چیزی که در اینجا خواهی شنید کمی تو را شوکه خواهد کرد به این دلیل که حقیقت چیزی نیست که اکثر افراد دلشان بخواهد تو بدانی چرا که منفعت بسیاری بخطر خواهد افتاد.

 

راز ساخت پرفروش ترین محصولات اینترنتی:

احتمالا استراتژی که تا به الان برای ساخت و پرفروش کردن محصول یاد گرفته ای این است که چند کتاب مطالعه کنی یا در چند دوره شرکت کنی. سپس خروار خروار محتوا تولید کنی و از طریق تکنیک های بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ، برگزاری سمینار و همایش آن را بفروشی.

مگرنه؟ احتمالا بله.

اما این استراتژی آیا جواب هم می دهد؟

بله اگر هنوز در سال های ۹۰ تا ۹۲ بودیم. چون مشخصا آن زمان در این بود که در هر حوزه ای که وارد می شدی نهایتا فقط یک رقیب وجود داشت اما امروز چطور؟

رقابت بسیار شدیدتر شده است به نوعی که اکثر حوزه ها اشباع شده اند.

یک نکنه ظریف اینجاست که همیشه حوزه هایی که اشباع شده اند مشتری بیشتری دارند چرا که اگر اینطور نبود هیچوقت اشباع نمی شدند!

 

سوال اینجاست که چطور می توان در حوزه هایی که اشباع شده اند محصول پرفروشی ساخت؟

پاسخ ساده است. ساخت بهترین و نتیجه بخش ترین محصول در آن حوزه.

اما اجرای این پاسخ ساده کار آسانی نخواهد بود ولی استراتژی صحیحی وجود دارد که می تواند تو را به سمتی هدایت کند که به معنای واقعی کلمه بهترین محصول را تولید کنی.

برای این کار کافی است این ۴ مرحله را با موفقیت پشت سر بگذاری.

 

پرفروش ترین محصولات اینترنتی

متاسفانه این روند در ایران دقیقا برعکسش آموزش داده می شود!

یعنی فرد اول محصول تولید می کند بعد همایش برگزار می کند، بعد مشاوره می دهد و در نهایت تست می کند ببیند اصلا جواب می دهد یا نه!

یکی از بزرگترین دلایلی که عموم افراد نظر افراد راضی ندارند همین امر است که مسیر را از انتها به اول شروع می کنند.

در عکس های زیر نمونه یکی از قربانی های این سیستم را خواهی دید.

یقین دارم این فرد، انسان شریفی است و قصد تولید آموزش های صرفا تئوری را ندارد اما متاسفانه به علت ارائه سیستم آموزشی اشتباه دچار این مشکل شده است.

آیا این مشکل با بازاریابی و یا تبلیغ نویسی درجه یک حل می شود؟

قطعا خیر.

در این حالت همیشه ۳ راه وجود دارد. یکی درست و یکی ناصحیح و دیگری تامل برانگیز.

  1. مانند مسیر چهار مرحله ای عمل کند.
  2. دروغ بگوید.
  3. تامل کند ببیند آیا این حوزه واقعا آن چیزی است که عاشقش است یا صرفا بخاطر پول وارد آن شده است.

 

اگر فردی می خواهد پرفروش ترین محصول را در حوزه کسب و کار خودش تولید کند طبیعتا باید سیستم چهار مرحله ای را دنبال کند اما چرا این سیستم منجربه ساخت محصولی بی نظیر می شود؟

زمانی که خود فرد نتیجه ای را بگیرد و بعد از آن سعی کند بصورت مشاوره ۱:۱ آن را به فرد دیگری منتقل کند بعد از گذشت زمان می تواند متوجه شود کدام المان ها بسیار اصلی و مهم هستند که هر کسی با پیاده سازی آن می تواند دقیقا به همان نتیجه مشابه برسد.

دقیقا در این زمان است که فرمول یا سولوشن کلی پیدا می شود و فرد با خیال راحت می تواند آن را روی گروه های بزرگتر امتحان کند.

 

چرا مدل چهار مرحله ای تبلیغ نویسی را آسان تر می کند؟

یکی از نکاتی که بسیار در تبلیغ نویسی حائز اهمیت است این است که از تمام دغدغه های مخاطب آگاه باشی.

حال زمانی که از سیستم چهار مرحله ای استفاده می کنی می توانی ساعت ها، روز ها و ماه ها با مخاطبین صحبت کنی تا دقیقا متوجه کوچکترین دغدغه ها شوی.

با وجود تمام این توصیفات احتمال می دهم عده ای فکر کنند چرا باید برای ساخت یک محصول پر فروش این همه مرحله را طی کنیم؟

پاسخ ساده است. چون راه دیگری وجود ندارد و اگر کسی به تو پیشنهاد کرد از همان ابتدای امر محصول تولید کنی یا تجربه کافی ندارد یا می خواهد از شر سوالات زیادت سریع خلاص شود.

 

سیستم چهار مرحله ای برای من سخت است باید چکار کنم؟

اگر احساس کردی پیاده سازی این سیستم برایت سخت است شک نکن حوزه ای که در آن هستی را دوست نداری.

و گرنه اگر عاشق حوزه فعالیتت باشد با جان و دل این سیستم را انجام می دهی و هیچوقت هم احساس خستگی نخواهی کرد.

به شخصا برای من بارها پیش آمده که ساعت ۵ صبج سر پروژه فیلم برداری یا عکاسی بوده ایم ( به دلیل Golden Hour) و ساعت ها زمان برده تا پروژه نهایی به اتمام برسد.

شاید بعد از انجام پروژه به لحاظ جسمی خسته شده باشیم اما به لحاظ روحی همیشه در یک سطح عالی به سر برده ایم.

 

سیستم چهار مرحله ای زمانبر است در طول این مدت زمان درآمد را باید چی کار کنیم؟

یکی از سوالات به جا و متداول این است که این سیستم کمی زمانبر است پس در طول به نتیجه رسیدن چطور باید درآمد داشته باشیم.

همانطور که در این مقاله پیش تر گفته بودم هیچوقت نباید تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد بگذاری بهتر است که در دو حرفه تخصص داشته باشی تا هیچوقت مشکل مالی نداشته باشی.

اما نکته جالب اینجاست که حتی در طول این سیستم چهار مرحله ای نیز به مشکل درآمد نخواهی خورد چرا که در مرحله مشاوره تک به تک (یا آموزش خصوصی) تو درآمد خواهی داشت پس نباید نگرانی داشته باشی.

اما آن دسته از کسانی که در دو حرفه تخصص ندارند و می خواهند صفر تا صد وقت شان را برای یک حوزه بگذارند باید بگویم در ابتدای راه طبیعتا سختی بیشتری نسبت به گروه اول( دو حرفه ای ها) متحمل خواهید شد اما یک ضرب المثل معروف است که می گوید “این نیز بگذرد”

کسب و کار اینترنتی نیز مانند دیگران کسب و کارها سختی های خاص خودش را دارد و قطعا هیچ راه میانبری نیز وجود ندارد.

سیستم چهار مرحله ای می تواند چراغ راهی برای کسانی که جدی و عملگرا هستند باشد و  همچنین می تواند تلنگر تلخی برای کسانی که دنبال روش های آسان و سریع پولدار شدن باشد.

واقعیت ماجرا این است که برای موفقیت فقط مثبت فکر کردن کافی نیست. باید مثل یک مرد بایستی و گلیم خودت را از آب بیرون بکشی.