in

چطوری با تولید محتوا در اینستاگرام ماهی ۵ تا ۱۵ میلیون تومان درآمد داشته باشیم

با وجود نوسانات اقتصادی و سیاسی، هر روز زندگی کردن برای عده ای زیادی از مردم سخت تر می شود تا جایی که خیلی ها از زندگی کردن ناامید می شوند.

چرا این اتفاق می افتد؟

پاسخ ساده است. ۲ دلیل باعث بروز این مشکل در جامعه می شود:

 1. تصمیمات و اتفاقات سیاسی که باعث ایجاد تورم لجام گسیخته شده است.
 2. شکم سیری افرادی امثال من که یادمون رفته یک روز ما هم نزدیک مرز نابودی بودیم.

مورد اول را که صلاحیت علمی بررسی جزییات این اتفاق را ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم اما مورد دوم، مورد بسیار مهمی است که عموما دیده نمی شود.

افرادی امثال من که کسب و کار مان را در گذشته شروع کردیم، روزی هیچ آهی در بساط نداشتیم اما از آنجایی که لطف خدا و همچنین پشت کار باعث رشد و درآمد مان شد، امروز فراموش کردیم که دست دیگران را در این وضعیت آشفته بگیریم.

بعد از یک مدت که درآمد خوبی داشته باشی گذشته ات را فراموش کنی. خورده هم نمی توان گرفت چون انسان فراموش کار است.

اما اگر هر کسی که به موفقیتی می رسید دست دیگران را هم می گرفت امروز وضعیت مردم ایران بسیار بهتر از این بود. بگذریم.

در این مقاله می خواهم استراتژی را بگویم که می توند زندگی مالی ات را برایت آسوده تر کند و بتوانی ماهی بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان از طریق تولید محتوا در اینستاگرام بدست بیاوری.

 

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام برای ساخت زندگی مالی بهتر:

قبل از اینکه استراتژی را شرح دهم باید نگاه دقیقی به آنچه در اینستاگرام می گذرد بیاندازیم.

ماهیت اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس است و این قانون تقریبا در تمام دنیا به جز ایرانی جاری است.

اگر نگاهی به پیج های اینستاگرامی ایرانی موفق بیاندازی متوجه می شوی که تماما به جای عکس، از ویدیو های یک دقیقه ای استفاده می کنند. چرا؟

هر شبکه اجتماعی برای منظور مشخصی ساخته شده است. بطور مثال یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدیو، فیسبوک برای اشتراک گذاری لایف استایل، لینکدین برای کسب و کار و اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس.

اما از آنجایی که تمام شبکه های اجتماعی در ایران فیلتـــــر هستند، مردم ایران از اینستاگرام به عنوان شبکه اجتماعی اصلی و همه کاره استفاده می کنند.

وقتی که کسب و کارهای ایرانی این حجم از مخاطب را در اینستاگرام دیده اند تصمیم گرفتند در این شبکه فعالیت کنند تا بتوانند مشتریان شان را افزایش دهند اما از آنجا که نمی دانند ماهیت اینستاگرام برای ایرانی ها سرگرمی است، ۹۰% آن ها نتوانستند در این شبکه موفق شوند.

اگر کمی تیز بین باشی متوجه می شوی اینجا یک نیاز شکل گرفت! و لازمه موفقیت هر کسب وکاری وجود یک نیاز در آن بازار است.

 

[av_notification title=’نکته’ icon_select=’yes’ icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’60’ av_uid=’av-2n7o7n’ admin_preview_bg=”]
زمانی که مشکل وجود دارد، نیاز به حل آن مشکل نیز وجود خواهد داشت و دقیقا در همین لحظه است که یک کسب و کار نو و سودآور ساخته می شود. کسب و کاری که آن مشکل را حل می کند
[/av_notification]

 

چطور برای کسب و کارها تولید محتوا کنیم تا آن ها را به سود دهی برسانیم:

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها، حوزه بکر و پر درآمدی است اما برای اینکه در کار موفقیتت را تضمین کنی بهتر است قوانین زیر را رعایت کنی.

 1. یک حوزه مشخص را انتخاب کن و برای آن حوزه فقط تولید محتوا کن ( بطور مثال رستوران ها یا پزشکان و یا …)
 2. در حوزه ای که انتخاب می کنی کاملا تحقیق کن و متوجه شو مردم چه چیزی از این حوزه و خدماتش می خواهند و دقیقا درباره همان موضوعات محتوا تولید کن.
 3. محتوای فقط خشک و علمی تولید نکن سعی کن جنبه های سرگرم کننده را در نظر بگیری.

 

رعایت این ۳ اصل می تواند زمان تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بشدت به موفق شدن کمک کند.

 

آیا می توانیم محتوای خارجی را ترجمه یا زیرنویس کنیم و بعد انتشار بدهیم؟

بله قطعا می توانید اما زمانی که این کار را انجام دهید فقط یک پیج در آن حوزه را می توانید گسترش دهید و در نتیجه باید برای پیدا کردن مشتریان بیشتر سراغ حوزه های دیگر نیز بروید.

نمونه موفق این حالت پیج Tito Clip است.

البته موضوعیت محتوا این پیج در رابطه با طنز و سرگرمی است.

از نمونه های دیگر می توان به پیج استندآپ فا اشاره داشت.

نمونه اینچنینی کم نیست و با کمی جستجو در اینستاگرام می توانید به آن ها برسید.

البته از آنجایی که این پیج ها جنبه سرگرمی دارند، مخاطبین بسیار زیادی نیز دارند و در حال حاضر در ازای هر تبلیغ ۱۸۵ هزار تومان تا ۴۵۰ هزار تومان می گیرند.

 

چطور و از کجا این محتوا را پیدا کنیم؟

شاید برای خیلی ها سوال باشد که چطور می توانیم محتواهای این چنینی را پیدا کنیم. پاسخ ساده است. از یوتیوب!

 

کدام حالت از تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بهتر و پر منفعت تر است؟

اگر محتوا برای پیج طنز تولید کنی طبیعتا از طریق تبلیغات کسب درآمد خواهی کرد اما اگر محتوا برای پیج های تخصصی مانند رستوران، دندان پزشکی، املاک و… تولید کنی آنگاه درصد از میزان فروش و حجم مشتری که برای این نوع کسب و کار های می آوری دریافت خواهی نمود.

البته احتمال دارد یک کسب و کار به تو مبلغ مشخص را برای انجام این کار به طور ماهانه پیشنهاد کند که عموما اگر فرد خوب کار کند رنجی بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان خواهد داشت.

اینکه تصمیم بگیری بطور ماهانه می خواهی کار کنی و یا شریک شدن در قسمتی از سود کاملا بستگی به خودت و کارفرما دارد.

 

کسب درآمد از طریق استریم کردن و مدل اینفلونسر:

حالت دیگر و بسیار خوب و البته کمی زمان بر و سخت برای کسب درآمد از اینستاگرام مدل اینفلونسری است.

در این حالت فرد شروع به ساخت ویدیو هایی می کند که مربوط به یک حوزه مشخص است. بطور مثال میک آپ. مانند پیج صدف بیتوتی

با استریم کردن(لایو) و ساخت ویدیو های هم جهت با حوزه و بدست آوردن توجه مخاطبین می توان پیج را رشد داد و فالورهای زیادی را جذب کرد در این حالت می توان از مدل گرفتن تبلیغ و حالت اسپانسرشیپ استفاده کرد.

پردرآمد ترین و ماندگارترین روش در اینستاگرام همین حالت است زیرا فرد روی خودش و برند شخصی اش سرمایه گذاری می کند و می تواند سالیان سال از آن استفاده کند.

حتی اگر اینستاگرام بسته شود خیلی راحت می توان به شبکه اجتماعی دیگری که در آینده جایگزین می شود شیفت داد و از آن جایی که اسم و رسم درستی در این حالت ساخته می شود دیگر فرد نگران از دست دادن کسب و کار و یا فالور نخواهد بود چرا که خیلی سریع مردم دوباره به پیج جدید کوچ می کنند.

 

نویسنده حسین صفوی

اینجا کمک می کنم بتوانی تبدیل به اثرگذارترین نسخه خودت چه در کسب و کار و چه در زندگی شخصی شوی. نسخه ای قدرتمند اما متفاوت از دیگران.

30 Comments

یک دیدگاه بگذار
 1. مرسی آقای صفوی.
  یک سوال، اگر بخواهیم برای کسب و کار خودمان از اینستاگرام برای بازاریابی و کسب درآمد استفاده کنیم، چه استراتژی رو پیشنهاد می دهید.
  مثلاً من یک موسسه آموزشی دارم. اما نمی دانم با چه رویکردی از بازاریابی اینستاگرام استفاده کنم. و مخصوصاً اینکه چطور فالوئرها رو به مشتری تبدیل کنم.
  ممنونم از شما

  • سپاسگزارم.
   سوال خیلی کلی است چطور کسب و کار خودمان را از اینستاگرام به درآمد برسانیم. پاسخ این سوال پیدا کردن مشتری بیشتر است.
   برای پیدا کردن مشتری بیشتر از یکی از ۳ حالت معرفی شده در مقاله باید استفاده کنید.
   تکنیک هایی مثل خرید فالور فقط به زیان تان تمام می شود چون هیچ فالور فیکی خرید نخواهد کرد و همچنین آمار را اشتباه نشان می دهد و در نتیجه کل فرایند مارکتینگ خراب می شود

   • ممنونم. خیلی خوب اشاره کردید که از چه تکنیکی برای افزایش مشتری در اینستاگرام استفاده نکنم. اما مشتاقم بگید از چه تکنیکی استفاده کنم.
    نظر آقا حسین صفوی برام مهمه 🙂

    • باید پیج تخصصی در زمینه لباس و مد و پوشاک داشته باشید. اگر میخواهید تخصصی روی فروش کفش کار کنید بهتر است پیج تخصصی کفش داشته باشید

 2. با سلام خدمت حسین صفوی عزیز
  من خیلی وقته که با شما آشنا شدم از طریق وبسایت اغوا. مطالب خیلی جذابی ارایه میدین و از کاملا مشخص هست که تو حوزه کاری خودتون خیلی باسواد و کار بلد هستین.
  ولی حس میکنم توی مقالاتون خیلی کلی گویی میکنین و زیاد وارد جزئیات نمیشین مثلا همین مقاله که ایمیلش رو فرستادین محتویات مقاله با اون چیزی که تو ایمیل نوشتین رسیدن به درآمد ۵تا۱۵میلیون! چون شما نکته درستی رو اشاره کردین ولی خب انیستاگرام وقت خیلی زیاد میخاد چون همین امروز شروع کنیم و محتوا بذاریم چقدر طول میکشه فالوورهای ما به چندین کا برسه؟؟ براهمین به این سادگی ها که شما میگین نیست.

  با سپاس فراوان

  • سپاسگزارم پیمان عزیز.
   هیچ کاری ساده نیست. به قول یکی از دوستان پنیر مجانی در تله موش هست.
   هیچ دکمه یا تکنیکی وجود ندارد که بتواند فرد را بدون تلاش به درآمد برساند مگر اینکه بخواهد روش های آسان پولدار شو را بفروشد!

 3. سلام ، خداقوت حسین عزیز ، ممنون بابت مقاله ، به نظر شما برای فروش و بازاریابی بیمه عمر هم میشه از اینستاگرام استفاده کرد یا اینکه روش های دیگه مثل سایت یا مراجعه حضوری لازمه؟ متشکرم

  • سپاسگزارم.
   برای فروش خود بیمه عمر، خیر باید از کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام که بدین منظور طراحی شده باشد استفاده نمود. اما برای آموزش فروش بیمه عمر می توان از حالت اینفلونسر استفاده کرد

 4. بسمه تعالی
  عرض سلام و ادب و احترام محضر استاد بزرگوار جناب آقای صفوی
  استاد ببخشید میدونم اینجا جای مطرح کردن این مطلب نیست ولی اگر برای جنابعالی مقدوره کمی درباره این مطالبی که تقریبا باب شده (فروش خط مستقیم یا همان فروش به شیوه گرگ وال استریت) و (فروش به روش اساتید هاروارد) توضیحاتی بفرمایید، بسیار ممنونم

  • سلام علی عزیز.
   مهم نیست چه چیز باب می شود مهم اینکه چه چیزی جواب می دهد. اساسا سعی نکنید فروشنده باشید سعی کنید فردی باشید که دیگران سعی کنند سمت تان بیایند

 5. سلام آقای صفوی قرار بود درباره فروش یک نوع کالا در اینستاگرام با استفاده از تبلیغات توضیح بدین
  میخواستم بدونم میشه به عنوان مثال یک جفت کفش رو که پرفروش هستش
  در اینستاگرام تبلیغ کرد و بفروش رسوند…فقط یک جفت کفش
  مثلا هر ماه یک جفت کفش رو با تبلیغات بلد کنیم و بفروشیم…لطفا اگه میشه توضیحات رو به ایمیلم بفرستید

  • سلام. برای انجام این کار دو حالت وجود دارد.
   یا پیج اختصاصی درباره لباس با تعداد فالور بالا و واقعی نزدیک به ۵۰۰ کا داشته باشید و در همان پیج بفروشید یا اینکه به اینفلونسر ها یا بلاگر های لباس هزینه تبلیغ پرداخت کنید که بطور متوسط هر بلاگر چیزی بین ۲ تا ۴ میلیون بابت این کار می گیرد

 6. عرض سلام و احترام
  بسیار ممنونم استاد عزیز، مثل همیشه بسیار عالی، انشاالله همیشه موفق و سلامت و پیروز باشید.
  ارادتمندم

 7. ۳۱سال پیش در دوران دانش آموزی کتابی در مورد خود هیپنوتیزم نوشته یک نویسنده ایرانی با بیش از ۶۰۰ صفحه بدستم رسید . هر چه بیشتر خواندم کمتر می فهمیدم چون بیشتر به ذکر ماجراهای کاری خودش و مراجعانش پرداخته بود تا جایی که از خیر خواندن نیمه دوم کتاب گذشتم . ۳ سال بعد از دانشگاه کتاب بررسی علمی خودهیپنوتیزم نوشته ریچارد شروت بدستم رسید فقط ۹۳ صفحه بود که ضمن ذکر مبانی علمی ، نمونه ها و تاریخچه ، خیلی کامل و کاربردی خودهیپنوتیزم را آموزش داده بود بطوری که در یک هفته توانستم به خواب عمیق و بی حسی بعد از آن تا حد فرو کردن سوزن به عمق ساعد و بازویم برسم …
  مقالات مهندس صفوی در مقایسه با بسیاری نویسنده ها همینطور است. برخی آنقدر می کویند و می گویند و می گویند ولی فقط از خودشان و توانمندیهایشان در انن زمینه می گویند یعنی به زبان بی زبانی می گویند کلاس من تنها حلال مشکلات توست ولی مهندی صفوی راست میره سر اصل مطلب و راه حل رو برات باز می کنه…
  خداقوت مهندس عزیز!

 8. سلام نگفتین درامد رو الان که تحریم هستیم چطور برداشت کنیم اینو یه برنامه بهش اختصاص بده خصوصا یوتوب که خیلی دنگ و فنگ داره .ممنون

  • سلام وقت بخیر.
   اینستاگرام که مشکل درآمدی ندارد. مخاطب ایران تبلیغ می دهد اما در مورد یوتیوب هم می توانید از سایت هایی مانند ایرانی کارت استفاده کنید. البته باید بسیار بسیار زیاد محتوا تولید کنید تا به درآمد یوتیوب برسید

 9. سلام استاد،خسته نباشید
  من کار قلیون دلیوری در شهرستان راه اندازی کردم و حدود ۲،۳ماهه که تبلیغاتمو انجام دادم از طریقه بلاگر ها و خوب جواب گرفتم ولی از بعد از تبلیغات چون نمیدونستم در رابطه با این کار و این حیطه چه نوع محتوایی باید تولید کنم خیلی از فالوورامو از دست دادم،خواستم اگه امکانش هست برای تولید محتوا در این زمینه کار من که خدماتی هستش یه راهنمایی با جزئیات بکنید
  خیلی ممنون

 10. ممنون از مطالب خوبتون
  لطفا راهنمایی کنید که من اگه بخوام با پیج شخصی که دارم فالور جذب کنم و از طریق اون تبلیغ کنم باید چی کار کنم
  مثل خیلی از افرادی که فالور های زیادی دارند اما معروف نیستند

 11. سلام آقای صفوی لطفا جواب بدید
  من مدرس شیمی کنکور هستم. و یک پکیج آموزشی شیمی کنکور تهیه کردم .
  به نظرت تبلیغات در اینستاگرام چقدر میتونه مفید باشه؟؟

  • سلام وقت بخیر.
   تبلیغات می تواند موثر باشد به شرطی که محتوا رایگان اینستاگرام تان جذاب باشد در غیر این صورت همه فالور ها ریزش می کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استراتژی ساده افزایش مشتری برای کسب و کار پوشاک

چطور با پول کم یک کسب و کار پر سود راه بیندازیم

چطور با پول کم یک کسب و کار پر سود راه بیندازیم و از تمام رقبا پیشی بگیریم