تفسیر تبلیغ نویسی تیزر تبلیغاتی فست فود

تفسیر تبلیغ نویسی تیزر تبلیغاتی فست فود

سلام دوست عزیزم.

در این ویدیو می خواهم یک پروژه عملی تیزر تبلیغ نویسی شده(البته تبلیغ نویسی درستی نشده) را با همدیگر تفسیر و بررسی کنیم تا از نکات مثبت و منفی آن درسی بگیریم.

در این تیزر تبلیغاتی از یک اینفلونسر اینستاگرام برای تبلیغ یک فست فود استفاده شده است.

زمانی که ما از اینفلوئنسر استفاده می کنیم طبیعتا بودجه بیشتری را برای تبلیغات خرج می کنیم تا میزان اثربخشی آن بالاتر برود.

استفاده از اینفلوئنسر داری یک سری نکات حیاتی است که اگر رعایت نشود یا اشتباه انجام شود نه تنها نمی تواند به برند کمک کند بلکه می تواند شدیدا به برند آسیب بزند.

بطور مثال اگر برندی دارید و می خواهید حس اطمینان و اصالت را به مخاطب دهید، استفاده از امیر تتلو می تواند آسیب شدید به برند بزند با اینکه طرفداران بسیاری دارد و حتی رکورد کامنت های اینستاگرام جهان را شکسته است.

پس هر اینفلوئنسری برای هر تبلیغی مناسب نیست.

ویژگی های شخصیتی و رفتاری اینفلوئنسر باید متناسب با ارزش های برند باشد تا تبلیغ دوچندان اثربخش باشد.

 

اگر کمی در یوتیوب یا اینستاگرام چرخیده باشید احتمالا نام Lele Pons را شنیده اید یا کلیپ های کمدی او را دیده اید.

Lele Pons | 15M Subscribers

کلیپ های کمدی او شدیدا وایرال است و طرفداران زیادی دارد. به لحاظ شخصیتی و استایل او در تبلیغات مربوط به مد و پوشاک و زیبایی شرکت می کند اما هرگز در تبلیغات فست فود شرکت نمی کند چون دقیقا در جهت عکس لایف استایل (سبک زندگی) او می باشد.

حال اگر فردی با هزینه چند صد هزار دلاری از او درخواست کند که تبلیغ فست فود را انجام دهد، شاید او قبول کند اما فست فود نتیجه خیلی خوبی نخواهد گرفت.

اما اگر رستورانی که محیطی سرگرم کننده ای داشته باشد و مشتریان بتواند در کنار غذایشان بازی های گروهی کنند آنوقت می تواند از lele pons استفاده کنند چرا که حالا به لایف استایل این اینفلوئنسر جور در می آید.

 

البته باید توجه داشته باشی که در ایران محیط اینفلوئنسری به شفافیت و کیفیت اروپا و آمریکا نیست.

بعضی از اینفلوئنسرهای ایرانی هستند که بخاطر پول هر چیزی را تبلیغ می کنند و سپردن تبلیغ به آن ها شبیه ساخت یک بمب ساعتی برای برند است.

بطور مثال خانم ب.بختیاری یکی از این اینفلوئنسر هاست که هر چیزی را تبلیغ کرده است و مردم دیگر نسبت به تبلیغ های او واکنش مثبتی نشان نمی دهند.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنی پیشنهاد می کنم این ویدیو را مشاهده کن تا یک پروژه عملی را در کنار همدیگر تفسیر کنیم.

این ویدیو را در IGTV اینستاگرام ببینید:

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *