چندی پیش مستند چند همسری ساخت و پخش شد که جنجال های زیادی را به پا کرد.

من در این ویدیو قصد دارم زبان بدن را آنالیز کنم تا متوجه شوم چه چیزهایی را سعی داشتند از چشم بیننده پنهان نگه دارند.

در زمان آنالیز من متوجه پنهان کاری هایی شدم که بعد از ساخت ویدیو ذهنم را درگیر کرد و شروع به جستجو کردن کردم تا اینکه به مطلبی که آفتاب نیوز چاپ کرده بود برخوردم.

 

آقای نوید ابراهیمی و هر ۴ همسر از ابتدا تا آخر فقط در مزایا و محسنات شکل زندگی چند همسری می‌گویند و می‌خواهند بیننده را متقاعد کنند که برخلاف تصور شما این شکل از زندگی بسیار هم خوب است! (لطفا این علامت تعجب را کمی بزرگتر از قبلی تصور کنید)

حتی آقای ابراهیمی درباره چگونگی مطرح کردن این مسئله با همسر اول و بعدتر با همسر دوم و سوم برای ازدواج‌های بعدی راهکار هم پیشنهاد می‌دهد که چگونه و از چه زاویه‌ای و با چه کلمات و جمله‌هایی باید این موضوع را مطرح کرد! (ببخشید، لطفا این علامت تعجب را هم کمی بزرگتر از قبلی تصور کنید).

نکته قابل ذکر این است که آقای ابراهیمی در سال ۱۳۹۶ هم مطرح شدند به عنوان «روحانی که با ۳ همسرش زندگی می‌کند» و امسال هم با «مثل خواهر» و مردی که ۴ همسر دارد به میدان برگشته است البته در نسخه امسال هیچ اشاره‌ای به روحانی بودن ایشان نمی‌شود و در معرفی خودشان فقط می‌گویند که «نویسنده» هستم. واقعا فقط با نویسندگی و گذران زندگی ۴ همسر و ۷ بچه در نوع خود جالب توجه است!

دوست نویسنده‌ای دارم که سال قبل ازدواج کرد و مجبور شد با همسرش از تهران به شمال مهاجرت کند تا بتواند خانه‌ای اجاره کنند و زندگی بخور و نمیری داشته باشند. جدا از او بسیاری نویسندگان دیگر را می‌شناسم که آن‌ها هم با وجود پرکاری و مورد توجه بودن و … باز چنان وضعیت مادی بالاتر از قشر متوسط جامعه ندارند، نه ۴ همسر دارند و نه ۷ بچه نهایتا یک همسر و ۲ بچه.

این آقای ابراهیمی بیشتر انگار سوپرمن، بتمن یا آیرون‌من است که با نویسندگی ۴ همسر گرفته و ۷ بچه هم دارند و تا این اندازه خوشحال و خندان راجع به زندگی‌اش حرف می‌زند.

برای جواب این سوالات در اینترنت راجع به نوید ابراهیمی جستجو کردم، در سایت اندیشه‌وران (بانک اطلاعات محققان حوزوی) در زندگینامه‌شان به قلم خودشان نوشته‌اند:

«از سال ۸۹ با طرح ایده‌ای نو در زمینه تحصیل دروس سطح حوزه، موسسه‌ای را تاسیس نمودم. هدف اصلی این موسسه تحقیق و بررسی تقلیل سنوات تحصیل در دروس سطح حوزه است. [..]در سال‌های تدریس به صورت آزمایشی و محدود با برخی طلاب این طرح را إجراء نمودم. حاصل إجراء این طرح ۱۴ جلد تقریرات دروس سطح بوده است که برخی از مجلدات آن منتشر شده اند.

از سال ۹۲ با همکاری برخی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی کار‌های موسسه مزبور رسمیت بیشتری یافت و هم اکنون با نام موسسه سلمان فارسی (رحمه الله) در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی، فعالیت دارد.»

بنابر این ایشان فقط یک نویسنده نیست بلکه بنابر اظهارات خود ایشان، موسسه سلمان فارسی را هم دارند و البته روحانی هم هستند!

این نوشتار بیشتر سعی دارد اگر نسخه‌های ۶ همسری یا ۸ همسری قرار است در آینده رونمایی شود در معرفی خود دقت بیشتری به خرج دهند در عصر حاضر یافتن صحت ادعا‌ها در حد یک جستجوی اینترنتی است.

 

مشاهده نسخه یوتیوب: