یکی از موضوعات جنجالی این روزهای شبکه های اجتماعی ماجرای رابطه مهراد جم و دنیا جهانبخت است.

بسیاری از افراد لایوهای مشترک و یا دو نفره مهراد جم و دنیا جهانبخت را دنبال می کنند تا بدانند سرنوشت این رابطه به کجا می رسد.

در این مقاله می خواهیم کاملا تخصص به روانشناسی رابطه مهراد جم و دنیا جهانبخت بپردازیم و ببینیم چه اطلاعاتی را می توانیم بدست بیاوریم.

 

روانشناسی رابطه مهراد جم و دنیا جهانبخت:

مهراد جم و دنیا جهانبخت

با توجه به اطلاعاتی که در دست است مشخص است مهراد جم یک خواننده پاپ است و دنیا جهانبخت یک واینر اینستاگرامی.

حال آیا یک خواننده می تواند با یک واینر ارتباط سالم و موفقی داشته باشند؟

اینکه افراد شغل یا حرفه متفاوتی از همدیگر دارند را نمی توان ملاک موفقیت یا شکست در رابطه دانست پس صرف دانشتن این موضوع نمی توانیم به نتیجه ایده آلی برسیم.

اما می دانیم که مهراد جم به لحاظ سنی از دنیا جهانبخت کوچکتر است. درست است که این موضوع بهتر بود برعکسش اتفاق می افتاد اما این موضوع نمی تواند علت پایان یا بی سرانجامی یک رابطه باشد.

پس صرف دانستن این اختلاف سنی نمی توانیم به نتیجه درست برسیم. می بایستی به سراغ اطلاعات دیگر برویم.

 

روابط قبلی و نوع شروع و پایان آنها می تواند اطلاعات مفیدی درباره تیپ شخصیتی فرد به ما بدهد:

می دانیم که تیپ شخصیتی افراد می تواند یک سری از الگوهای رفتاری را بسازد که منجرب تصمیم گیریهای مشابه در آینده کودک خواهد شد. بطور مثال تیپ شخصیتی اسکیزوید را می توان به راحتی از الگو رفتاری اش شناسایی کرد یا کودکی تیپ شخصیتی نارسیستیک دارد را می توان شناسایی کرد و مطابقا دانست در آینده احتمالا چه نوع تصمیماتی را می گیرد و یا وارد چه نوع رابطه هایی می شود.

بطور مثال افرادی که تیپ شخصیتی دیپندنت(وابسته) دارند خیلی سریع با تیپ شخصیتی پارانویید(شکاک) وارد رابطه می شوند.

تا آنجایی که می دانیم دنیا جهانبخت در روابط قبلی با امیر تتلو و ساسی مانکن بوده است. طبیعتا باید وجه مشترکی بین این دو وجود داشته باشد.

چون هر الگوی شخصیتی عموما انتخاب های مشابه ای هر بار انجام می دهد. شاید از نظر عام این انتخاب ها از زمین تا آسمان با همدیگر متفاوت باشند اما زمانی که به لحاظ تیپ شخصیتی و الگو های فکر و تصمیم گیری آن ها را آنالیز می کنیم به وجه مشترکات مشابه می رسیم.

و صد البته برای پیدا کردن تیپ شخصیتی پارتنرهای پیشین باز هم نیاز داریم اطلاعات دقیقی از دوران کودکی داشته باشیم.

پس اینکه ما می دانیم دو رابطه قبلی دنیا جهانبخت چه شکلی بوده است نمی تواند به ما کمک کند چرا که به لحاظ علمی کوچکترین اطلاعاتی از آنها نداریم.

اما درباره مهراد جم چطور؟

شرایط اینجا سخت تر نیز می شود. چون اینبار می دانیم حداقل ارتباط های عاطفی مهراد جم با افراد واینر یا مشهور نبوده است و اگر هم بوده است اطلاعاتی در دسترس نیست. گرچه اگر اطلاعاتی هم در دسترس بود باز بدون دانستن اطلاعات دقیقی از کودکی فرد نمی توانستیم به نتیجه خاصی برسیم.

 

اما یک مشکل جدی قابل تشخیص است:

دانستن اینکه مهراد جم و دنیا جهانبخت چه رابطه ای با همدیگر دارند و پایان داستان خوب یا بد تمام می شود ارتباطی به ما ندارد. چون درمانگر آنها هستیم و نه اینکه حتی از ما کوچکترین کمکی نخواستند.

پس سوال اینجاست که چرا برای ما چنین چیزهایی یا خبرهایی مهم می شود.

چون ما تنها و خجالتی هستیم و دچار روتین یا روزمرگی شده ایم.

شاید سریع نسبت به این جمله بخواهی واکنش منفی نشان دهی اما این موضوع واقعیت علمی و انکارنشدنی است.

تنهایی به لحاظ علمی متفاوت از جدایی است. جدایی یعنی اینکه شریک عاطفی نداریم. اما تنهایی معنای عمیق تری دارد.

فردی می تواند در رابطه باشد اما همچنان احساس تنهایی کند. به این دلیل که نه درک می شود و نقطه مشترکی با همسر یا پارتنر خود دارد.

خجالتی بودن این نیست که ما گستاخی کنیم و نام آن را این بگذاریم که ما آدم های خجالتی نیستیم.

یکی از نشانه های خجالتی بودن این است که فرد حرف مشترکی در جمع ندارد به همین دلیل باید حتما اخبار یا حوادث را دنبال کند تا زمانی که در جمع قرار می گیرد بتواند از خود واقعی اش دور شود یا شاید درست تر فرار کند و توجه را سمت خبری خارجی ببرد.

و صد البته وقتی کسی دنبال سرک کشیدن در زندگی دیگران است نشان می دهد فرد دچار روزمرگی شده است. یعنی قطار زندگی اش ایستاده است و روند رشد درستش متوقف شده است به همین دلیل دائما به دنبال اخبار جدید است.

 

One Comment

دیدگاه تان را بگذارید